Main Page/cs

From Openmoko

(Difference between revisions)
Jump to: navigation, search
(Info pro české uživatele)
m
 
(37 intermediate revisions by 11 users not shown)
Line 1: Line 1:
{{Languages|Main_Page}}
+
{{Languages|Main Page}}
 +
__NOTOC__
 +
__NOEDITSECTION__[[Image:Neo front 3.gif|right]]
 +
<div style="padding: 2.5ex; text-align: center; font: bold x-large sans">Openmoko™ - Open. Mobile. Free.</div>
  
<big>'''Vítejte na veřejné Wiki projektu [[OpenMoko]]'''</big><br>
+
'''Openmoko™''' je projekt určený k vytvoření mobilních telefonů se softwarem s [[Source Code/cs|otevřeným zdrojovým kódem]]. Openmoko momentálně prodává [[Neo FreeRunner/cs|Neo FreeRunner]] telefon určený pro pokročilé uživatele. Prodej pro širší veřejnost začne jakmile bude software dokončen.
 +
* [[Introduction/cs|Úvod]]
 +
* [[Why Openmoko|Proč Openmoko? (Anglicky)]]
  
[[Image:FIC-neo1973_small.jpg|200px|right|frontside]]
+
[[More informations/cs | Více informací]]
Cílem projektu [[OpenMoko]] je vytvoření zcela svobodného operačního systému pro mobilní telefony - prvního na světě.
+
  
Projekt [[OpenMoko]] je založen na komunitní spolupráci, takže kdokoliv se může připojit a pomoci při návrhu svého ''vysněného'' telefonu.
+
===Zapojte se===
 +
Openmoko je projekt řízený komunitou nadšených a chytrých dobrovolníků. Pokud máte nějaké schopnosti, kterými můžete přispět, prosím přidejte se k nám. Ambice Openmoko dalece překračují rozsah dostupných zdrojů.
  
Programové vybavení OpenMoko můžete nainstalovat na celou škálu [[Supported Hardware|podporovaných mobilních telefonů]]. Ve chvíli kdy si pořídíte nový přístroj, nepřijdete o vaše oblíbené programy. Chyby opravené v jednom telefonu se promítnou jako oprava ve všech telefonech.
+
* [[Community Resources|Komunitní Portal (Anglicky)]]
 +
* [[Gta02-core|Tvorba nové hardwarové revize gta02 (Anglicky)]]
 +
* [[Create User Manuals|Tvorba uživatelských manuálů (Anglicky)]] pro [[Distributions/cs|distribuce]] a [[Applications/cs|aplikace]]
 +
* Vylepšete univerzální, na hardware nezávislý [http://www.freesmartphone.org Freesmartphone.org] (FSO) middleware, používaný jako [[OpenmokoFramework|OpenmokoFramework (Anglicky)]].
  
<s>'''Telefon není v současné době vhodný pro běžné uživatele.''' Aktuální stav programového vybavení je ve fázi před alpha verzí. Jestliže si objednáte Neo1973, neočekávejte, že ho budete moci využívat jako běžný telefon pro každodenní činnost, ne dřív než v říjnu 2007 (spíše pozděj), kdy se očekává jeho finální verze určená pro koncové zákazníky.
+
Pravidelně navštěvujte [http://www.jabber.cz Jabber] [http://www.jabber.cz/wiki/Konference konferenci] české komunity na ''openmoko@muc.openmoko.cz'' [http://muc.unart.cz/logs/openmoko@muc.openmoko.cz/ logy] a sledujte portál [http://www.openmoko.cz www.openmoko.cz]. Dozvíte se tak mnoho zajímavých informací z aktuálního dění v projektu Openmoko.
  
Od 9.5.2008 by měla začít sériová výroba druhé verze telefonu Neo Freerunner poté bude následovat několik menších testů a na konec bude telefon uvolněn do prodeje za 399USD. Současně byly také zavedeny slevy pro objednávky po deseti kusech telefonů za 369USD. Pokud by jste měli zájem připište se na [[GroupSales#Brno|seznam]]. --[[User:Fox|Fox]] 19:12, 6 May 2008 (UTC)</s>
+
Pokud potřebujete s něčím poradit, neváhejte se zeptat v Jabber konferenci nebo na našem fóru [http://forum.openmoko.cz forum.openmoko.cz]. Nejdříve se však ujistěte, jestli už někdo neřešil podobný problém na fóru nebo na této wiki před vámi. Dostanete tak odpověď mnohem rychleji a předejte zbytečnému opakování.
  
Telefon [[Neo_FreeRunner/cs|Neo FreeRunner]] je nyní volně v prodeji. Hromadná objednávka byla uzvařena. Ale je možné telefon objednat i individuálně.
+
===Jak lze telefon zakoupit===
 +
Neo FreeRunner je prodáván různými [[distributors|distributory (Anglicky)]] po celém světě.
  
[[Neo_FreeRunner/cs|Neo FreeRunner]] od společnosti [[FIC]] je druhý z mnoha očekávaných telefonů, na kterých poběží [[OpenMoko]].  
+
Podívejte se [[Getting Openmoko/cs|jak získat Openmoko]].
  
Připojte se prosím ke spolupráci na projektu [[OpenMoko]]. K tomu můžete využít seznam [[Development resources | zdrojů projektu]]. Podívejte se také na [[Help:Contents |nápovědu pro editaci wiki]], tak abyste sem mohli přispívat i vy. Projekt je vedený [[Meet the Core Team | týmem vývojářů podporovaných společností FIC, Inc]].  
+
===Poznámka===
 +
Software se rychle vyvíjí a některé informace na těchto stránkách mohou být zastaralé. Pokud na nějaké narazíte, tak je prosím opravte. Je nutné podotknout, že anglická verze stránek je mnohem rozsáhlejší a také mnohdy aktuálnější. Pokud můžete, prosím pomozte s její lokalizací.
  
K dispozici je stránka s [[introduction/cs | představením]] telefonu, včetně [[Introduction#Photos | fotografií]] a [[Introduction#Videos | videí]]. Užitečné mohou být také [[FAQ | často kladené dotazy]]. Pro vývojáře je důležitým zdrojem informací [[ChangeLog | denní seznam změn (change log)]].
+
----
  
 +
====Poslední zprávy (Anglicky)====
  
Členové komunity kolem projektu [[OpenMoko]] děkují společnosti [[FIC | FIC, Inc.]] za založení a vedení tohoto úžasného projektu.
+
{{News}}
 +
[[News Archive|více zpráv (Anglicky)...]]
  
<span id="bottom"></span>
+
----
 
+
 
+
== Info pro české uživatele ==
+
 
+
* jabber group chat: openmoko@chat.linjab.net  [http://logs.linjab.net/openmoko@chat.linjab.net/ logy]
+
* http://www.abclinuxu.cz/openmoko
+
* forum: http://ohin.cz/openmoko
+
* [[GroupSales/Czech Republic]] - telefony z první společné objednávky už jsou doručeny
+
 
+
 
+
[[Category:Information| ]]
+

Latest revision as of 14:46, 20 April 2010


Neo front 3.gif
Openmoko™ - Open. Mobile. Free.

Openmoko™ je projekt určený k vytvoření mobilních telefonů se softwarem s otevřeným zdrojovým kódem. Openmoko momentálně prodává Neo FreeRunner telefon určený pro pokročilé uživatele. Prodej pro širší veřejnost začne jakmile bude software dokončen.

Více informací

Zapojte se

Openmoko je projekt řízený komunitou nadšených a chytrých dobrovolníků. Pokud máte nějaké schopnosti, kterými můžete přispět, prosím přidejte se k nám. Ambice Openmoko dalece překračují rozsah dostupných zdrojů.

Pravidelně navštěvujte Jabber konferenci české komunity na openmoko@muc.openmoko.cz logy a sledujte portál www.openmoko.cz. Dozvíte se tak mnoho zajímavých informací z aktuálního dění v projektu Openmoko.

Pokud potřebujete s něčím poradit, neváhejte se zeptat v Jabber konferenci nebo na našem fóru forum.openmoko.cz. Nejdříve se však ujistěte, jestli už někdo neřešil podobný problém na fóru nebo na této wiki před vámi. Dostanete tak odpověď mnohem rychleji a předejte zbytečnému opakování.

Jak lze telefon zakoupit

Neo FreeRunner je prodáván různými distributory (Anglicky) po celém světě.

Podívejte se jak získat Openmoko.

Poznámka

Software se rychle vyvíjí a některé informace na těchto stránkách mohou být zastaralé. Pokud na nějaké narazíte, tak je prosím opravte. Je nutné podotknout, že anglická verze stránek je mnohem rozsáhlejší a také mnohdy aktuálnější. Pokud můžete, prosím pomozte s její lokalizací.


Poslední zprávy (Anglicky)

více zpráv (Anglicky)...


Personal tools


Vítejte na veřejné Wiki projektu OpenMoko

frontside

Cílem projektu OpenMoko je vytvoření zcela svobodného operačního systému pro mobilní telefony - prvního na světě.

Projekt OpenMoko je založen na komunitní spolupráci, takže kdokoliv se může připojit a pomoci při návrhu svého vysněného telefonu.

Programové vybavení OpenMoko můžete nainstalovat na celou škálu podporovaných mobilních telefonů. Ve chvíli kdy si pořídíte nový přístroj, nepřijdete o vaše oblíbené programy. Chyby opravené v jednom telefonu se promítnou jako oprava ve všech telefonech.

Telefon není v současné době vhodný pro běžné uživatele. Aktuální stav programového vybavení je ve fázi před alpha verzí. Jestliže si objednáte Neo1973, neočekávejte, že ho budete moci využívat jako běžný telefon pro každodenní činnost, ne dřív než v říjnu 2007 (spíše pozděj), kdy se očekává jeho finální verze určená pro koncové zákazníky.

Od 9.5.2008 by měla začít sériová výroba druhé verze telefonu Neo Freerunner poté bude následovat několik menších testů a na konec bude telefon uvolněn do prodeje za 399USD. Současně byly také zavedeny slevy pro objednávky po deseti kusech telefonů za 369USD. Pokud by jste měli zájem připište se na seznam. --Fox 19:12, 6 May 2008 (UTC)

Telefon Neo FreeRunner je nyní volně v prodeji. Hromadná objednávka byla uzvařena. Ale je možné telefon objednat i individuálně.

Neo FreeRunner od společnosti FIC je druhý z mnoha očekávaných telefonů, na kterých poběží OpenMoko.

Připojte se prosím ke spolupráci na projektu OpenMoko. K tomu můžete využít seznam zdrojů projektu. Podívejte se také na nápovědu pro editaci wiki, tak abyste sem mohli přispívat i vy. Projekt je vedený týmem vývojářů podporovaných společností FIC, Inc.

K dispozici je stránka s představením telefonu, včetně fotografií a videí. Užitečné mohou být také často kladené dotazy. Pro vývojáře je důležitým zdrojem informací denní seznam změn (change log).


Členové komunity kolem projektu OpenMoko děkují společnosti FIC, Inc. za založení a vedení tohoto úžasného projektu.


Info pro české uživatele