Introduction/cs

From Openmoko

Jump to: navigation, search


Contents

Openmoko je projekt, který si klade za cíl vytvořit první zcela svobodné programové vybavení pro mobilní telefony na světě.

Openmoko Inc uvolnilo zařízení: telefon běžící na otevřeném softwarovém balíku. První telefon byl Neo 1973, následován současným modelem Neo FreeRunner. Uživatelé si mohou svobodně vybrat operační software k provozování telefonu Openmoko -- podívejte se na Distribuce (Anglicky).

Openmoko Inc uvolnilo software: operační systém a aplikace pro telefony Openmoko. Současný softwarový balík je Om 2008.12. Nedávno koupený Neo FreeRunner je nicméně stále prodáván se starším softwarovým balíkem Om 2007.2. Openmoko je určený k běhu na různých Linuxu schopných mobilních telefonech nebo v emulátoru.

Svobodu pro Váš telefon, mise umožňující uživatelům upravovat telefonní platformu podle jejich potřeb, modifikovat existující software a vytvářet nebo doinstalovat dodatečný software. S freesmartphone.org, Openmoko pracuje na stabilním systémové instalaci koncového softwaru; freesmartphone.org je spolupracující platforma pro open source a otevřenou diskusi nad softwarovými projekty pracujícími na součinnosti a sdílení technologie pro Linuxové telefony. OpenmokoFramework bude použit v nastávající Openmoko distribuci.

Tento projekt byl započat společnostmi FIC Inc a Openmoko, Inc.

Balík Openmoko, obsahuje plný X server, umožňuje uživatelům a vývojářům transformovat mobilní hardwarové platformy do unikátních produktů. Naše licence dává vývojářům a uživatelům svobodu částečně upravovat jejich zařízení nebo je radikálně předělat; změnit obrázek na pozadí nebo předělat celý barák! Garantuje jim to svoboda, umožňuje to napříklat změnit telefon na zdravotnické zařízení, prodejní zařízení nebo jednoduše svobodně nainstalovat jejich oblíbený software. Navíc jsme také vydaly naše CAD soubory. A na LinuxWorld 2008, jsme oznámily vydání schémat pro naše produkty.


Telefony

GTA02.gif FIC-neo1973 small.jpg
Neo FreeRunner Neo 1973

Software

Om2008 home.png Main.png Paroli-bubble.png Paroli-rail.png
Om 2008.12 Snímky obrazovky Om 2009 Snímky obrazovky

Videa

Více také

Personal tools