Main Page/cs

From Openmoko

(Difference between revisions)
Jump to: navigation, search
m
 
(48 intermediate revisions by 15 users not shown)
Line 1: Line 1:
<big>'''Vítejte na veřejné Wiki projektu [[OpenMoko]]'''</big><br>
+
{{Languages|Main Page}}
<small>Jiné jazykové verze můžete zvolit ve </small>[[#bottom|spodní]]<small> části této stránky.</small>  
+
__NOTOC__
 +
__NOEDITSECTION__[[Image:Neo front 3.gif|right]]
 +
<div style="padding: 2.5ex; text-align: center; font: bold x-large sans">Openmoko™ - Open. Mobile. Free.</div>
  
[[Image:FIC-neo1973_small.jpg|200px|right|frontside]]
+
'''Openmoko™''' je projekt určený k vytvoření mobilních telefonů se softwarem s [[Source Code/cs|otevřeným zdrojovým kódem]]. Openmoko momentálně prodává [[Neo FreeRunner/cs|Neo FreeRunner]] telefon určený pro pokročilé uživatele. Prodej pro širší veřejnost začne jakmile bude software dokončen.
Cílem projektu [[OpenMoko]] je vytvoření zcela svobodného operačního systému pro mobilní telefony - prvního na světě.
+
* [[Introduction/cs|Úvod]]
 +
* [[Why Openmoko|Proč Openmoko? (Anglicky)]]
  
Projekt [[OpenMoko]] je založen na komunitní spolupráci, takže každý zájemce se může připojit a pomoci při návhru svého vysněného telefonu.
+
[[More informations/cs | Více informací]]
  
Dlouhodobým záměrem je software pro mobilní telefony, který nebude svázán s jedním určitým typem jednoho výrobce. Jakékoliv programové vybavení platformy OpenMoko bude možné instalovat na celou řadu mobilních telefonů a ve chvíli, kdy si pořídíte nové zařízení, neztratíte přístup ke svému původnímu softwaru. Opravené chyby na jednom telefonu budou automaticky opraveny i na všech ostatních. Na ukázku, že OpenMoko není svázáno pouze s telefonem Neo1973, si můžete přečíst zprávu a rozběhnutí OpenMoko na [http://blog.mikeasoft.com/2007/07/01/openmoko-on-a-treo-650/ Palmu Treo 650]!
+
===Zapojte se===
 +
Openmoko je projekt řízený komunitou nadšených a chytrých dobrovolníků. Pokud máte nějaké schopnosti, kterými můžete přispět, prosím přidejte se k nám. Ambice Openmoko dalece překračují rozsah dostupných zdrojů.
  
'''Telefon není v současné době vhodný pro běžné uživatele.''' Aktuální stav programového vybavení je ve fázi před alpha verzí. Jestliže si objednáte Neo1973, neočekávejte, že ho budete moci využívat jako běžný telefon pro každodenní činnost.
+
* [[Community Resources|Komunitní Portal (Anglicky)]]
 +
* [[Gta02-core|Tvorba nové hardwarové revize gta02 (Anglicky)]]
 +
* [[Create User Manuals|Tvorba uživatelských manuálů (Anglicky)]] pro [[Distributions/cs|distribuce]] a [[Applications/cs|aplikace]]
 +
* Vylepšete univerzální, na hardware nezávislý [http://www.freesmartphone.org Freesmartphone.org] (FSO) middleware, používaný jako [[OpenmokoFramework|OpenmokoFramework (Anglicky)]].
  
[[Neo1973/cs|Neo1973]] od společnosti [[FIC]] první z mnoha očekávaných telefonů, na kterých poběží [[OpenMoko]]. Někteří lidé tyto dva pojmy chybně zaměňují. Aktuální alpha verzi mobilního telefonu Neo1973 si můžete objednat v [https://direct.openmoko.com/ internetovém obchodě OpenMoko]]. Měli by jste se seznámit s informacemi ohledně [[SH1 FAQ|doručení]] telefonu.  
+
Pravidelně navštěvujte [http://www.jabber.cz Jabber] [http://www.jabber.cz/wiki/Konference konferenci] české komunity na ''openmoko@muc.openmoko.cz'' [http://muc.unart.cz/logs/openmoko@muc.openmoko.cz/ logy] a sledujte portál [http://www.openmoko.cz www.openmoko.cz]. Dozvíte se tak mnoho zajímavých informací z aktuálního dění v projektu Openmoko.
  
Připojte se prosím ke spolupráci na projektu [[OpenMoko]]. K tomu můžete využít seznam [[Development resources | zdrojů projektu]]. Podívejte se také na [[Help:Contents |nápovědu pro editaci wiki]], tak aby jste mohli i vy přispívat na tuto wiki. Projekt je vedený [[Meet the Core Team | teamem vývojářů podporovaných společností FIC, Inc]].
+
Pokud potřebujete s něčím poradit, neváhejte se zeptat v Jabber konferenci nebo na našem fóru [http://forum.openmoko.cz forum.openmoko.cz]. Nejdříve se však ujistěte, jestli už někdo neřešil podobný problém na fóru nebo na této wiki před vámi. Dostanete tak odpověď mnohem rychleji a předejte zbytečnému opakování.
  
K dispozici je stránka s [[introduction/cs | představením]] telefonu, včetně [[Introduction#Photos | fotografií]] a [[Introduction#Videos | videí]]. Užitečné mohou být také [[FAQ | často kladené dotazy]]. Pro vývojáře je důležitým zdrojem informací [[ChangeLog | denní seznam změn (change log)]].  
+
===Jak lze telefon zakoupit===
 +
Neo FreeRunner je prodáván různými [[distributors|distributory (Anglicky)]] po celém světě.
  
Členové komunity kolem projektu [[OpenMoko]] děkují společnosti [[FIC | FIC, Inc.]] za založení a vedení tohoto úžasného projektu.
+
Podívejte se [[Getting Openmoko/cs|jak získat Openmoko]].
  
<span id="bottom"></span>
+
===Poznámka===
{{Languages|Main_Page}}
+
Software se rychle vyvíjí a některé informace na těchto stránkách mohou být zastaralé. Pokud na nějaké narazíte, tak je prosím opravte. Je nutné podotknout, že anglická verze stránek je mnohem rozsáhlejší a také mnohdy aktuálnější. Pokud můžete, prosím pomozte s její lokalizací.
  
[[Category:Information| ]]
+
----
[[Category:Categories| ]]
+
 
 +
====Poslední zprávy (Anglicky)====
 +
 
 +
{{News}}
 +
[[News Archive|více zpráv (Anglicky)...]]
 +
 
 +
----

Latest revision as of 14:46, 20 April 2010


Neo front 3.gif
Openmoko™ - Open. Mobile. Free.

Openmoko™ je projekt určený k vytvoření mobilních telefonů se softwarem s otevřeným zdrojovým kódem. Openmoko momentálně prodává Neo FreeRunner telefon určený pro pokročilé uživatele. Prodej pro širší veřejnost začne jakmile bude software dokončen.

Více informací

Zapojte se

Openmoko je projekt řízený komunitou nadšených a chytrých dobrovolníků. Pokud máte nějaké schopnosti, kterými můžete přispět, prosím přidejte se k nám. Ambice Openmoko dalece překračují rozsah dostupných zdrojů.

Pravidelně navštěvujte Jabber konferenci české komunity na openmoko@muc.openmoko.cz logy a sledujte portál www.openmoko.cz. Dozvíte se tak mnoho zajímavých informací z aktuálního dění v projektu Openmoko.

Pokud potřebujete s něčím poradit, neváhejte se zeptat v Jabber konferenci nebo na našem fóru forum.openmoko.cz. Nejdříve se však ujistěte, jestli už někdo neřešil podobný problém na fóru nebo na této wiki před vámi. Dostanete tak odpověď mnohem rychleji a předejte zbytečnému opakování.

Jak lze telefon zakoupit

Neo FreeRunner je prodáván různými distributory (Anglicky) po celém světě.

Podívejte se jak získat Openmoko.

Poznámka

Software se rychle vyvíjí a některé informace na těchto stránkách mohou být zastaralé. Pokud na nějaké narazíte, tak je prosím opravte. Je nutné podotknout, že anglická verze stránek je mnohem rozsáhlejší a také mnohdy aktuálnější. Pokud můžete, prosím pomozte s její lokalizací.


Poslední zprávy (Anglicky)

více zpráv (Anglicky)...


Personal tools

Vítejte na veřejné Wiki projektu OpenMoko
Jiné jazykové verze můžete zvolit ve spodní části této stránky.

frontside

Cílem projektu OpenMoko je vytvoření zcela svobodného operačního systému pro mobilní telefony - prvního na světě.

Projekt OpenMoko je založen na komunitní spolupráci, takže každý zájemce se může připojit a pomoci při návhru svého vysněného telefonu.

Dlouhodobým záměrem je software pro mobilní telefony, který nebude svázán s jedním určitým typem jednoho výrobce. Jakékoliv programové vybavení platformy OpenMoko bude možné instalovat na celou řadu mobilních telefonů a ve chvíli, kdy si pořídíte nové zařízení, neztratíte přístup ke svému původnímu softwaru. Opravené chyby na jednom telefonu budou automaticky opraveny i na všech ostatních. Na ukázku, že OpenMoko není svázáno pouze s telefonem Neo1973, si můžete přečíst zprávu a rozběhnutí OpenMoko na Palmu Treo 650!

Telefon není v současné době vhodný pro běžné uživatele. Aktuální stav programového vybavení je ve fázi před alpha verzí. Jestliže si objednáte Neo1973, neočekávejte, že ho budete moci využívat jako běžný telefon pro každodenní činnost.

Neo1973 od společnosti FIC první z mnoha očekávaných telefonů, na kterých poběží OpenMoko. Někteří lidé tyto dva pojmy chybně zaměňují. Aktuální alpha verzi mobilního telefonu Neo1973 si můžete objednat v internetovém obchodě OpenMoko]. Měli by jste se seznámit s informacemi ohledně doručení telefonu.

Připojte se prosím ke spolupráci na projektu OpenMoko. K tomu můžete využít seznam zdrojů projektu. Podívejte se také na nápovědu pro editaci wiki, tak aby jste mohli i vy přispívat na tuto wiki. Projekt je vedený teamem vývojářů podporovaných společností FIC, Inc.

K dispozici je stránka s představením telefonu, včetně fotografií a videí. Užitečné mohou být také často kladené dotazy. Pro vývojáře je důležitým zdrojem informací denní seznam změn (change log).

Členové komunity kolem projektu OpenMoko děkují společnosti FIC, Inc. za založení a vedení tohoto úžasného projektu.