Neo FreeRunner/ua

From Openmoko

Jump to: navigation, search


Neo FreeRunner (внутрішнє кодове ім'я GTA02) це другий телефон, розроблений для запуску програмного забезпечення Openmoko і прямий нащадок попереднього FIC Neo1973. Апаратна специфікація доступна тут.


Contents

FreeRunner випущений на ринок!

Смартфон FreeRunner може бути придбаний в інтернет-магазині з 3 липня 2008. Доступне на поточний момент програмне забезпечення підходить тільки для просунутих користувачів і розробників, для звичайних покупців смартфон ще не готовий. Підпишіться на список розсилки тут. Для пошуку відповідей на загальні питання перевірте FAQ. Приблизно двічі на місяць члени команди Openmoko пишуть про оновлення проекту тут Community Updates.

Застосування і аудиторія

Neo FreeRunner - це смартфон з сенсорним екраном, що працює під управлінням GNU/Linux, націлений на широку аудиторію споживачів, а також на користувачів настільних GNU/Linux систем і розробників програмного забезпечення GNU/Linux.

Користувачі систем GNU/Linux і розробники програмного забезпечення по належному оцінять повну свободу закладену в FreeRunner, яку вони можуть використовувати для розробки програмного забезпечення для пристрою.

Більшість користувачів в кінцевому результаті оцінять високу якість виконання телефону і широкі можливості свободи, що відкриваються безліччю програм, які можна встановити вільно для отримання максимальних переваг від використання апаратних можливостей в їх власних цілях. Він повинен бути придатний для кінцевих користувачів. Важливо, що робота над поліпшенням програмного забезпечення продовжиться і після запуску, як командою розробників Openmoko, так і широкою linux спільнотою.

Користувачі GNU/Linux, а також розробники високо оцінять повну свободу використання та розробки FreeRunner

Характеристики

Збережено багато особливостей попереднього Neo1973, такі як:

 • Сенсорний екран високої роздільної здатності (1.7" x 2.27" - 43mm x 58mm) 480x640 пікселів
 • 128MB SDRAM пам'яті дозволяє працювати одночасно багатьом додаткам
 • Вбудований модуль GPS для картографічних та маршрутних програм
 • Bluetooth для локального обміну даними
 • Зовнішній вигляд буде приблизно тим же, що і Neo1973. Див openmoko.com для подробиць.

але також з'являться нові особливості, такі як:

 • 802.11 b/g WiFi для швидкого обміну даними та перегляду Web-сторінок
 • Більш швидкий 400Mhz процесор (в порівнянні з 266MHz)
 • 2 3-х мірних акселерометра також дозволять телефону визначати своє положення в просторі, наприклад, щоб автоматично перемикати екран у пейзажний (або портретний) режим
 • 2 світлодіоди для підсвічування двох кнопок на корпусі (один двоколірний [блакитний | помаранчевий] під кнопкою живлення, інший одноколірний [червоний] позаду додаткової кнопки)
 • Трьох-діапазонний GSM і GPRS для Північної Америки (850/1800/1900 Mhz) і для решти світу (900/1800/1900 Mhz)
 • Функціональність хоста USB з 500mA живлення дозволить підключати пристрої USB які потребують зарядження на короткий час (просто при цьому батарея FreeRunner буде розряджатися швидше)

Повний перелік особливостей апаратної специфікації і компонентів Neo FreeRunner (внутрішнє кодове ім'я GTA02xxx) може бути знайдено тут Neo FreeRunner GTA02 Hardware

Порівняння між Neo 1973 і Neo FreeRunner тут

Яка вартість Neo FreeRunner?

Пристрій продається безліччю способами (включаючи Openmoko.com), офіційна ціна встановлена в 399$ але вона може злегка відрізнятися в деяких країнах (через податки).

Наскільки смартфон функціональний?

В якості полігону для фахівця в галузі електроніки та/або програмного забезпечення: повністю придатний. Як телефон стандарту GSM: деякі люди повідомляють що використовують у тому числі і для прийому і здійснення дзвінків. Для навігації GPS: критичні помилки і раніше ігноруються. Як будильник, програвач, для перегляду інтернету, ігор, читання електронної пошти і як картотеки персональної інформації: програмне забезпечення все ще не стабільно.

Будь ласка перегляньте FreeRunner: Selected Blogs and Articles щоб дізнатися інші відгуки. сторінка FreeRunner Hardware Issues так само може представляти інтерес.

Інші часто виникаючі питання

Personal tools